Vajina akıntıları kadınların sıklıkla karşılaştığı durumdur. Özellikle regl olma döneminde fizyolojik olarak akıntıların sıran bir şekilde olması söz konusudur. Ancak bazı durumlarda olağan dışığı vajinal akıntı olabilmektedir. Bunlar için bir çok sebep bulunabilir. Ancak en bilindik yöntem cinsel ilişki sonrasında meydana gelen akıntılardır.

Akıntı oluşumuna neden olan şey kişisel bakım eksikliğinden dolayı mantar belirtisi olarak ön görülmektedir.

Akıntı Neden Olur

Ergenlik döneminden bu yana herhangi bir hastalığı olmayan ama akıntıya maruz kalan kadın sayısı azımsanmayacak düzeydedir. Bu akıntıların normal olduğu ve düşük bir seviyede seyredip kokusuz içeriğe sahip olduğu da bilinmektedir. Ancak çalışan bayanlarda terleme sonucunda birleşerek olumsuz kokulara çıkartabileceği de görülmektedir. İlgili bakım ve temizliğin yapılması olası problemlerin giderilmesinde etkilidir.

Akıntıya Neden Olan Dış Faktörler

Akıntıların bazen çeşitli nedenlerden dolayı olabildiği de ihtimaller dahilinde bulundurulmalıdır. Vajina iç dudaklarının gevşemesi, sarkaması ve deforma olması akıntı neden olur sorusunun karşılığı olarak söylenebilir. Yapısal bozukluklar yaşa bağlı olabildiği gibi, doğum, yer çekimi etkisi ve yaşanılan sürekli cinsel ilişkiler neticesinde de meydana gelebilir.

Şayet genişlemiş ve şekil bakımından farklılığa uğramış genital bölgeniz varsa akıntıların yüksek miktarda olmasına rastlanabilir. Diğer bir önemli kriter ise bölgenin temizlik ve hijyen tutulmasıdır. Yaşanılan bir cinsel birliktelik sonrasında vajina haznesinin için temizlenmelidir. Bunun için tıbbi anlamda kullanılabilir ürünler olduğu gibi ev ortamında takviye destek olabilecek bitkisel içerikleri de değerlendirmek işe yarayabilir.  Vajinal akıntı ve önüne geçmek adına önemli olan durumun kalıcı bir sonuç elde etmek olduğu da asla ihmal edilmemelidir.

Vajinal Akıntı Genel Belirtileri Nelerdir?

Şayet böyle bir rahatsızlığı yaşayıp yaşamadığınızı merak ediyorsanız bir takım belirtilerin görülüp görülmediğine göz atabilirsiniz. Akıntı neden olur kriterinde belki de ilk sırayı yer alan faktör yanma hissidir. Gün boyunca vajinal bölgenizde dinmek bilmeyen yanma hissi akıntının bıraktığı tahribatın sonucu olabilir. Özellikle çalışan bir bayan iseniz tüm gün boyunca bu hissin performansını ne kadar olumsuz düzeyde etkilediğini görebilirsiniz.

Vajinitte sadece yanma olması tek faktör değildir. Bir diğer belirtinin ise sürekli kaşınma olmasıdır. Genitla bölge ve çevresinde daima yüksek seviyede bir kaşınma olabilir. Kıvrandıracak nitelikle olan kaşınma belirli periyotlar halinde olsa da, iç çamaşır ve giysi temasında daha ileri boyutta seyredebilir. Dolayısı ile bitkisel destek alınarak önüne geçilmesi ve yok edilmesi de dikkate değer hususlardandır.

Vajinal akıntı belirtileri sizde de var ise enfeksiyon kapmış olma ihtimaliniz bir hayli yüksektir.

Vajinal Akıntı Belirtileri

Genital çevrede bahsettiğimiz iki ana temel belirti kadar olmasa da şişme ve kızarma etkileri de görülebilir. Akıntı sonrasında kuru kalan yerlerin tahrip olması kızarıklıkların olmasına yol açar. Bu da can acıtıcı bir konudur. İlişki performansını etkileyen vajinal akıntı da olabilir. Özellikle birleşme esnasında duyulan ağrı ve acı hissi tüm motivasyonu yerle bir edebildiği gibi, cinsel soğukluk ve yaşama istediğinin de önüne geçebilmektedir. Kapılan enfesiyon sonucunda işeme sırasında duyulan acı da yaygın belirtiler arasında gösterilebilir. Bunların tedavi edilmemesi her daim mutsuz ve sorunlu bir hayat sürmek demektir.

Vajina Akıntı Çeşitlerinden Herpes Akıntı

Genel olarak cinsel yolla bulaşan bir türdür. İyileşme süresi bitkisel yöntemler doğru uygulandığında ortalma 21 ile 30 gün arasındadır. Genital alanda su kabarcıklarının meydana gelmesi şeklinde görülür. Bezelerin olması muhtemeldir. Ele gelen büyüklükte ki bezeler ağrıya neden olabilir. Beraberinde vajinal akıntı sebebi ile ateş görülmesinde rol oynayabilir. Su kabarcıklarının acı hissi verdiğini de belirtmek gerekir.

Bakteriyer Vajinit de Akıntıya Neden Olur

Bu akıntı çeşidinden cinsel ilişki sırasında herhangi bir acı duyulmaz. Ancak zaman içerisinde rahatsızlık verebilir. İritasyon meydana gelir ve periyodik olarak kaşıntılar baş gösterebilir. Akıntı neden olur noktasında hijyene önem vermemek gösterilebilir. Dar ve nem yapan iç çamaşırlar asla tercih edilmemelidir. Balık koku ve aromasına sahip akıntı üç renk tonunda görülür. Sarımsı, beyaz ve gri renkli olduğu bilinmektedir. Etkili tedavi olmasına sağlayan bitkisel yöntemler mevcuttur.

Acılı Vajinal Akıntı; Trikomonas Vajiniti

Akıntı çeşitleri arasında kadını en ciddi düzeyde rahatsız eden seçeneklerden birisidir. Çünkü bol akıntı söz konusudur ve sürekli olarak temizlenmesi gerekir. İlişki ve tuvalet sırasında orta seviyenin de üstünde acılar olabilir. Bunlar bir süre ağrıya dönüşebilir. Yine bakteriyel vajinitte olduğu gibi balık kokulu bir vajinal akıntı türüdür. Akıntının rengi bu sefer yeşile yakın ya da sarı olarak görülür. Strese bağlı olarak da baş gösterebilir.

Atrofik Akıntı Sıkla Görülen Türdür

Vajina yapısının deformasyona uğraması ve diğer dış etkenlere bağlı olmak kaydı ile akıntı neden olur sorusunun cevabını almak mümkün. Ancak her akıntının kendi belli etmediği de göz ardı edilmemelidir. Özellikle atrofik vajinit bunlar arasında öncü olanıdır. Hemen hemen herhangi bir koku belirtisi vermez. Asla akıntı söz konusu değildir.

Ancak genital bölge son derece nemsiz ve kurudur. Pürütlü bir yüzeye sahip olabilir. Bu durum cinsel ilişki sırasında acı verir. Belli bir yaşa gelmiş ve menopoz yaşamış kadınlarda görülme sıklığı daha üst düzeydedir. Buna neden olarak yaşanılan hormonal değişiklikler gösterilmetedir. Ev ortamıda önerilen, tesiri iyi ve sonuç odaklı bitkisel uygulamalar ile yaşanılan mutsuzluk verici izler ortadan kaldırılabilir.

Kandida Vajiniti Akıntısı Hakkında

Vajinit ile ilgili son olarak bahsedeceğimiz bu akın türü ergenlik döneminden başlayıp menopoz sonrasında bile görülebilecek bir türdür. Kandida vajiniti yaşayanların genital bölge de şişmeler meydana geldiğini görebilir. Bununla birlikte vajinal akıntı sulu, kıvamlı ve peynir renginde olmaktadır. Bol olmayan ama akıntı başladığında yoğun meydana gelen süreçtir. Yine kızarıklıkların ön plana çıkması da muhtemeldir.

Akıntıya Neden Olan Faktörlerden Korunma

Baktığımız zaman vajinal akıntı neden olur merakınızı giderecek pek çok yöntem bulunmaktadır. Yukarıda bazı akıntıların cinsel yol ile bulaştığından söz ettik. Bunun için prezervatif kullanmak riskin ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Polyester içerikli iç çamaşırları yerine pamuk ağırlıklı giysiler tercih edilmelidir.

Yine çok sıkmayan ve genitel alanın nemli olmasını sağlayan bir içerik de önemlidir. Kimyasal bileşenleri barındıran koku, parfüm ve sabun vajina için kullanılmamalıdır. Saf su ile temizlenmesi her daim istenilen sonucu almakta tesirini gösterecektir. Bitki özleri ile yapılmış olan ve tamamen organik ürünler ise kullanılabilir. Dilerseniz vajinal akıntı için bu destek yöntemlerini eviniz de bile yapabilir ve memnujn kalacağınız sonuçlara uzanabilirsiniz.

Vajinal Mantar Bitkisel Tedavi Kitabı

Enfesiyon ilerlemiş ve akıntılar artık mantar haline gelmiş ise o zaman size düşen akıntı neden oılur kaygılarından doğru bir biçimde uzaklaşmaktır. Bunu nasıl yapabilirim diye kendinize soruyorsanız vajinal mantar bitkise tedavi kitabı 1 numaralı tercih nedeniniz olmalıdır. Çünkü binlerce şanssız kadın gibi uzun zamandır bu problem ile baş başa kalmış olabilirsiniz.

Oysa ki hızlı ve kalıcı bir vajinal akıntı çaresi bulmak son derece kolay. Bütün enfeksiyonlarda % 100 etkili olan bitkisel uygulamaları hemen öğrenmek istediğiniz de tereddüt etmeden kitabı alabilirsiniz. Hayatınıza yeniden anlam kazandırmak ve güven dolu bir gün geçirmek için yol gösteren kaynağı inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Vajinal enfeksiyon tedavi kitabı sayesinde bitkisel ve doğal olan yöntemler ile tedavi olabilirsiniz.

Vajinal Enfeksiyon Tedavi Kitabı

DMCA.com Protection Status

Pin It on Pinterest

Share This

İndirimli Kitap Çekilişi !!!

İndirimli Kitabı Alabilmek İçin Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaşın...