Klasik görülen vajina akıntısına bağlı olmak kaydı ile beraberinde bir takım kaşıntı hislerini yaşamakta söz konusu olabilir. Ancak bu kaşıntılar kontrol altına alınmadığı takdir de gün içerisinde iş ve sosyal hayatında sizi mutsuz edebilir. Neyse ki yapmanız gereken birçok tedavi yönteminin bulunduğunu belirtmek isteriz.

Sizlerde fizyolojik ve olağan akıntılar yaşıyor ya da enfeksiyon sebebi ile vajinal kaşıntı problemi ile karşı karşıya kalıyorsanız bir an önce en yaygın ve tercih edilen yöntemleri seçebilir, özellikle bitkisel tedavi ile hedeflediğini farklılığa yakalayabilirsiniz. Akıntıların kaşıntıya, kaşıntıların mantara dönüşmemesi adına gerekli tüm hamleleri yapmanız daha keyifli bir yaşam sürmenize neden olacaktır.

Vajina kaşıntısı bir bayanı ciddi anlamda rahatsız edebilmektedir.

Vajina Kaşıntısı

Vajinal Kaşıntısı Neden Olur?

Çok yaygın bir şekilde mantarlardan geçtiğini ve meydana geldiğini söylemek yanıltıcı olmaz. Mantarlar cinsel bir ilişki sonrasında bulaşmazlar. Bunun temel faktörü genel olarak mikrop kapma, virüs bulaşması ve diğer etkenler ile olacaktır. Aynı zamanda iç çamaşır tercihi, polyester ağırlıklı iç giyim ya da uzun süreli kullanım da mantarı tetikleyen diğer unsurlar arasındadır.

Bu çevresel şartların haricinde vajinada kaşıntı olmasının başka bir nedeni de psikolojik durumlardır. Özellikle yaşanılan stres ciddi bir tetikleyici faktör olarak karşınıza çıkacaktır. Kaşıntıların boyutu, süresi ve düzeyi kişinin durumuna göre değişebilir. Bir başkasında olan kaşıntı diğer bir kişi de görülmeyebilir. Farklı başlıklara ayrılmış olan mantarlar, vajina kaşıntısı itibari ile de farklılık gerektirebilir.

Vajina Kaşıntısına Doğal Çözümler

Sürekli yaşadığınız ve artık sizi huzursuz edecek noktaya ulaşmış vajina kaşıntısı için çare arayışına girebilirsiniz. Bunun için senelerden bu yana en bilindik ve güvenilir yöntemlerden olan elma sirkeli suyu size tavsiye edebiliriz.

Tahmini 1 ile 1,5 litre arasında suya bir tatlı kaşığı elma sirkesi döküp karıştırmalısınız. Ardından elde edilen bu suyu pamuk üzerine damlatın. Vajinit bölgesinde akıntının olduğu yere sürün ve yavaşça temizleyin. İlgili işlemi gün içerisinde tuvalet ihtiyacı ya da duştan sonra yapabilirsiniz. Herhangi bir yan etkisi olmaz ve vajinada kaşıntı geçmesi için çözüm olmayı başaracaktır.

Elma Sirkesi Tamponu Vajina Kaşıntısında Etkili

Elma sirkesi ile sadece genel temizlik yapmayabilirsiniz. Yine güven içerisinde bir diğer etkili çarenin tampon olduğunu bilmeniz de fayda var. Sirkeli suya batırılmış pamuğu vajina bölgenize koyun ve en az 10 dakika kadar bekletin. Ardın çıkardığınızda vajinal kaşıntı üzerinde beklenenin üzerinde bir sonuç aldığınızı görebilirsiniz.

Bu uygulamayı da belirli zaman diliminde yapmanın hiçbir zararı söz konusu değildir. Hatta minimum düzeyde seyreden kaşıntıların zaman içerisinde ortadan kalktığına tanıklık edebilirsiniz. Elmalı sirke suyunun genital alan ve çevresinde sizi % 100 rahatlatıcı etkisini geçici de olabilir. Bu şıkkı da her daim aklınızda bulundurmaya özen gösteriniz.

Ev Yoğurdunun Vajina Kaşıntısında ki Etkisi

İçeriğinde yararlı ve iyi bakteriler barındıran doğal ev yapımı yoğurtta vajinada kaşıntı giderilmesine yönelik eşsiz bir seçim olmaktadır. Çok önceki senelerden bu yana özellikle doğal yollarda kaşıntı sorunlarından kurtulmak isteyenlerin bildikleri yöntemdir. Aynı elma sirkeli su da olduğu gibi pamuk ev yoğurduna batırılmalı ve vajinaya tampon yapılmalıdır.

Ortalama 15 dakika kadar tampon tutulmalı ve sonrasında çıkartılmalıdır. Bakterilerin kaşıntı üzerinde tedavi edici etkisi bilimsel çalışmalarda da ispat edilmiştir. Periyodik olarak yoğurt ile yapacağınız bakım, sizi mutlu kılacak bir döneme ulaşmanıza vesile olabilir. Ancak bunun da kalıcı bir performans sunmama olasılığını da aklınızın bir köşesinde bulundurmanız da yarar var.

Papatya ile Vajinal Kaşıntıya Son Verin

Sakinleştirici etkisi ile birçok amaçla kullanılan papatya, vajina kaşıntısı içinde sıklıkla kullanılabilir. Bunun için bir bardak suyu kaynatın ve ardından içerisine bir tatlı kaşığı kadar papatya koyup suyum soğumasını bekleyin. Ilık kıvama geldiğinde pamuğu batırarak hassas olacak şekilde vajinanızı silin. Sizi ne kadar etkili bir biçimde rahatlattığını böylece görün. Vajinada kaşıntı yaşayan binlerce kadının sıklıkla başvurduğu yöntem olduğunu da unutmayın.

Çay Ağacı Yağı ve Ada Çayı Etkisini Keşfedin

Evinizde hemen kolaylıkla yapabileceğiniz daha sayısız uygulama bulunmaktadır. Ancak bunlar kaşıntının evresine göre size sonuç verecektir. Bu bağlamda bitkileri ve katacağı avantajları bilmek uzman bir kişi tarafından önerilmelidir. Çay ağacı yağı antiseptik formu ile iyi bir tedavi edici seçenektir. Günde en az iki kez olmak kaydı ile sürülebilir. Sürüldükten sonra 15- 20 dakika beklenilmeli ve özellikle su ile temastan kaçınılmalıdır.

Ada çayı da vajinal kaşıntı için önemli opsiyonlar arasındadır. Demlediğiniz çayı yine pamuk kullanarak genital çevreye sürebilirsiniz. İstenilen sonucu almak adına sabah, öğle ve akşam en az 3 kere bu yöntemi yapmaya özen göstermelisiniz. 1-2 haftalık dilimde şayet mantara bağlı bir akıntı oluşuyorsa en az noktaya indirecek ve sizi rahatlatacaktır. Tahriş olmasını önleyen ve tahribat ihtimalini ortadan kaldıran bitkiler her daim güven içerisinde kullanılabilir.

Vajinal Mantar Kaşıntısı İçin Bitkisel Kitap

Kalıcı olarak can sıkan kaşıntılardan artık etkili çözümler ile kurtulmayı ümit ettiğiniz de bunu yerine getirecek eşsiz bir kaynaktan da sizlere söz etmek isteriz. En yeni bitkisel tedaviler ile sadece 1 hafta gibi az bir zaman diliminde problemlerinizi hayatınızdan çıkarmaya hazır mısınız? Bir bayan olarak hem gündelik hem de iş hayatınızda huzursuz eden kaşıntılara son verin. Üstelik garanti edilen metotlar ile bunu başarın.

Vajinal enfeksiyon tedavi kitabı sayesinde bitkisel ve doğal olan yöntemler ile tedavi olabilirsiniz.

Vajinal Enfeksiyon Tedavi Kitabı

 

DMCA.com Protection Status

Pin It on Pinterest

Share This

İndirimli Kitap Çekilişi !!!

İndirimli Kitabı Alabilmek İçin Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaşın...